Facebook

Výroba šperkov

Puncové úrady

Sme registrovaní na:

Puncový úrad Slovenskej republiky
Puncový úrad Slovenskej republiky

 

Všetky naše výrobky prechádzajú puncovou kontrolou.

Sme členmi Cechu zlatníkov

Svadobné obrúčky

Otázky a odpovede

1. Prečo mi obrúčka z bieleho zlata zožltla?
odpoveď: Zožltla preto lebo nebola vyrobená z bieleho zlata, to znamená obrúčka bola porhodiovaná

2. Aká je rhodiovaná obrúčka?
odpoveď: Rhodiovaná obrúčka je galvanicky pokovovaná, teda na jej povrchu je elektrolýzou nanesená tenká vrstva rhódia, čo je iný kov. Uvedená vrstva má vrstvu niekoľko mikrónov milimetra, teda tvrdenia iných výrobcov a predajcov že obrúčka  vydrží krásna biela sú nepravdivé a zavádzajú zákazníkov

3. Može obrúčka vyrobená z bieleho zlata zmeniť farbu?
odpoveď: V žiadnom prípade nie je možné aby obrúčka vyrobená z bieleho zlata akýmkoľvek spôsobom menila farbu. Nie je možné aby sa na povrchu obrúčky objavili žiadne žlté fľaky. A tvrdenia o "vyzrážaní " žltého zlata na bielej obrúčke sú mylné.

4. Čo ovplyvňuje farbu bieleho zlata?
odpoveď: Farbu bieleho zlata ovplyvňujú prímesy ktoré sú  obsiahnuté v zliatine. Biele zlato sa v prírode nevyskytuje. Vyrába sa z rýdzeho zlata ktoré má tmavožltú farbu a pridávajú sa iné kovy , ktoré svojimi vlastnosťami dokážu upraviť jeho farbu. Používa sa najčastejšie nikel, zinok,paládium,mangán a iné. 

5. Alergia na obrúčky z bieleho zlata?
odpveď: Pokiaľ je alergia na biele zlato, s najväčšou pravdepodobnosťou je spôsobená niklom. V takomto prípade je možné vyrobiť obrúčky z bieleho zlata, ktoré neobsahuje žiadny nikel ale iba paládium, no treba zdôrazniť, že obrúčky vyrobené z bieleho paládiového zlata sú mäkšie a o niečo drahšie ako ostatné.

6. Viete vyrobiť obrúčky aj podľa vlastného návrhu?
odpoveď: Samozrejme, obrúčky sa snažíme vyrábať hlavne podľa predstáv a požiadaviek zákazníkov.

7. Viete vyrobiť obrúčky z mokume gane?
odpoveď: Technológia výroby obrúčok z mokume gane je nesmierne náročná, ale máme v ponuke aj takéto modely. Doba dodania je dlhšia vzhľadom na náročnosť procesu výroby.

8. Možem si dodať vlastný materiál?
odpoveď: Samozrejme. Nerozhoduje farba ani rýdzosť vášho zlomkového zlata, pretavíme vám ho na vami vybranú farbu a typ obrúčok, t.z. zo žltého zlata sa dá prepracovať biele zlato. V tomto prípade sa platí iba práca oobrúčok.